1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. 2019 Audi Q3 Sportback Tanıtıldı

2019 Audi Q3 Sportback Tanıtıldı

2019-audi-q3-sportback-tanitildi-iste-ozellikleri-ve-fiyati-5113-1

Q3’ün coupe benzeri versiyonu olan Q3Sportback, ufak dokunuşlar ile birlikte kendisini Q3’ten ayırt etmemize olanak sağlayacak.

Premium markalarda gördüğümüz crossover coupe sınıfına biraz geç dahil olan Audi, aradan geçen zamanı Audi Q3 Sportback ile telafi etmek istiyor. Alman üreticinin SUV modelleri arasına dahil olan 2019 Audi Q3 Sportback, dinamik tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Tarzindan bahsedecek olursak standart Q3 modeli baz alınarak üretilen 2019 Audi Q3 Sportback, ön yüzü domine eden geniş siyah ızgarası, geniş hava girişlerine sahip sportif tamponu ve opsiyonel olarak sunulan Matrix LED farlarıyla daha dinamik bir görünüm sunmakta. Araci kaslı gösteren omuz çizgileri, büyük tekerlekler ve alçalan çatı hattı da bu görünümü destekliyor. Güncel Q3’e göre 16 milimetre daha uzun olan aracın genişliği de 29 mm oranında azalmış. Q3’ün agresif ve spor tasarımı aracın arka kısmında da varoluşunu sürdürmekte. Keskin hatlara kavuşan arka kısmı, difizör ile tamamlanarak arkadan bakıldığında şık bir görünüme sahip olması sağlanmış durumda.;

İlginizi Çekebilir :  Samsung'un Yeni Arayüzü Samsung ONE!

Tasarımı yakından inceleyip aracın teknik özelliklerini inceleyelim.

Aracın teknik özelliklerinden bahsedecek olursak,

Kaputun altında Audi’nin turboşarjlı 2.0 litrelik ünitesi bulunuyor. 230 beygir gücü üretebilen bu üniteye iki adet de 2.0 litrelik dizel motor eşlik edecek. Q3 Sportback ailesinin saflarına katılacak en son motor seçeneği 1.5 litrelik 4 silindirli ve yarı hibrit destekli ünite olacak. Tüm motor seçenekleri Audi’nin S-Tronic DCT şanzımanı ile eşleştirilecek.
Giriş seviyesi olan 1.5 litre benzinli ve 2.0 litre dizel motorlar dışında tüm modeller Quattro AWD sürüşe sahip olacak. Bahsi geçen motor seçenekleri ise önden çekiş sistemi ile birlikte gelecek. Manuel şanzıman seçeneğine sahip olacak bu ikiliden dizel olan opsiyonel olarak AWD platformu kullanabilecek.

2019 Audi Q3 Sportback’in dizel versiyonu satış fiyatı 40 bin 200 euro, benzinli versiyonu ise 46 bin 200 euro.

2019 Audi Q3 Sportback, Kasım ayında satışa sunulacak

Yorum Yap

    Yorum Yap