1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Call of Duty Blackout Ücretsiz olabilir!
Trendlerdeki Yazı

Call of Duty Blackout Ücretsiz olabilir!

COD Blackout Ücretsiz mi oluyor? detaylar yazımızın devamında..

Call of Duty Blackout Ücretsiz olabilir!

Epic Games tarafından oyunculara ücretsiz olarak sunulan Fortnite, 2018 yılında sadece oyun içi satın almalarla toplamda 3 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı.

Elde ettiği 3 milyar dolar ile birlikte piyasada bulunan Battle Royale tarzı oyunların yapımcılarının dikkatini üzerine toplayan Epic Games, bazı ücretli online oyunların tamamen ücretsiz hale getirileceği iddiasının çıkmasına neden oldu.

GamesIndustry International’da yer alan bir analiz sonucuna göre, son zamanlarda bir hayli popüler olan Call of Duty Blackout ve Overwatch’ın önümüzdeki yıllarda ücretsiz versiyonlarının piyasaya sunulabileceğini ön görüyor.

Call of Duty Blackout ücretsiz mi olacak?

Wedbush Industries analisti Micheal Pachter, 2019 yılında oyun dünyasında yaşanabilecek olaylar hakkında bir takım değerlendirmelerde bulundu.

Pachter yapmış olduğu değerlendirmeler ile birlikte, Call of Duty Blackout ve Overwatch gibi milyonlarca oyuncu tarafından tarafından oynanan oyunların önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamen ücretsiz olacağını üzerine bastırarak belirtti.

Söz konusu bu oyunların ücretsiz versiyonlarının üzerinde çalıştığı ön görülen BlizzardEpic Games‘in Fortnite ile izlemiş olduğu stratejiyi izleyerek oyuncu kitlesini daha da üst seviyelere taşımayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir :  Knight Online 2018 Yıl Sonu Parti Turnuvası

Call of Duty Blackout ücretsizMicheal Pachter ise, son dönemlerde oyuncu kitlesinde ciddi kayıplar veren Overwatch’ın ücretsiz versiyonu ile birlikte yapımcıların, hem kaybedilen oyuncu kitlesini geri kazanabileceğini hem de oyun içi satın almalar sayesinde, ciddi gelirler elde etmeyi hedefliyor.

Söz konusu durumu Call of Duty Blackout cephesinden de değerlendiren Micheal Pachter, Blizzard’ın ilk etapta Overwatch’ın ücretsiz versiyonunu sunacağını ve alınan tepkiler doğrultusunda, çok kısa bir süre içerisinde Call of Duty Blackout‘un da ücretsiz versiyonunu oyunculara sunacağını ön görüyor.

Fakat belirtmek gerekiyor ki, bu durum henüz, ne Blizzard ne de Activision tarafından onaylandı. Ancak, şirkete yakın kaynaklarca aktarılan bilgi doğrultusunda Activison‘ın E3 2019 etkinliğinde bu konu ile ilgili bir duyuru yapması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap