İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobile
  3. Civilization VI Apple Appstore Müjdesi

Civilization VI Apple Appstore Müjdesi

civilizationvi-iphone
1

Oyun sektörüne adımını ilk olarak 1991 yılındaki Sid Meier’s Civilization isimli oyunuyla atan Civilization serisi, günümüzde hala en beğenilen strateji oyunları arasında yer alıyor. Son olarak 2016 yılında Civilization VI’yı piyasaya süren başarılı seride, oyuncular kendi seçtikleri bir medeniyeti tarih öncesi çağlardan alıp günümüze kadar getirmeye çalışıyor.

Başarılı seri bugün sürpriz bir şekilde iPhone platformuna da giriş yaptı. Fenomen strateji oyununun en son versiyonu olan Civilization VI, 2016’da PC için piyasaya sürüldüğünden bu yana zaman içerisinde iPad ve Nintendo Switch platformlarına da getirilmişti.

iPhone’lara getirilen Civilization VI’da, küçük ekranlı akıllı telefonlara uyumlu olabilmesi için oyun deneyiminde bazı değişiklikler yapıldı. Ancak bu ufak değişiklikler dışında, yerel çok oyunculu oyun seçeneği ve oyunu ilk kez oynayanlar için öğretici başlangıç seçeneği gibi oyunun PC’deki tam sürümünde yer alan içeriklerin aynısı bu versiyon için de geçerli.

CivilizationVI iPhone Versiyonu Geldi 2

Apple ekosisteminde sıkışıp kalan kullanıcılar için iyi haber ise bu uygulamanın evrensel bir uygulama olması. Dolayısıyla eğer Civilization VI’nın iPad versiyonuna zaten sahipseniz, oyunu iPhone’unuza da ücretsiz olarak yükleyebileceksiniz.

Ancak yine de Civilization VI’nın iPhone’lara gelişinin herkes için ucuz olmayacağını belirtmemiz gerekiyor. Oyunu şu anda indirip 60 tur boyunca ücretsiz olarak oynayabilirsiniz fakat 60 turdan sonra ücret ödemeniz gerekecek. Oyunu şu anda App Store’dan satın almak isteyenlerin 23.99 Dolar ödemeleri gerekiyor. Oyunun PC versiyonu ise 59.99 Dolar’dan satılıyor.

Yorum Yap

    Yorum Yap