İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. PC
  3. Düşük Performanslı Bilgisayar Sahiplerine Steam’den Müjde!

Düşük Performanslı Bilgisayar Sahiplerine Steam’den Müjde!

stvr
9

Ekran kartınız düşük performanslı ve bilgisayarınızda VR deneyimi mi yaşamak istiyorsunuz? Steam sizleri sevindirecek bir güncelleme yaptı. İşte yeni SteamVR güncellemesi!

 

Bu güncelleme ile herkes için sanal gerçeklik!

Bildiğiniz gibi VR teknolojisini kullanabilmek için üst sınıf ekran kartı gerekli. VR teknolojisini kullanabilmek için ekrana daha yakından bakmak gerekiyor. Bu durumda da yüksek çözünürlük, yüksek saniyelik kare sayısı ve yüksek ekran tazeleme hızı ortaya çıkıyor.

 

Yani çok fazla güç gerektiren bu sanal gerçeklik teknolojisi için Steam’den yeni bir çözüm geldi. Yayınlanmış olan Steam güncellemesi ile yeni hareket yumuşatma teknolojisi kullanıcılara sunuldu.

İlginizi Çekebilir :  Fortnite'ın altıncı sezonundaki yenilikler

Filmlerde kullanılan 24 Fps görüntüleri yumuşatma teknolojisi ile birbirine benzeyen bu özellik, son iki kareyi inceleyerek yeni bir kare oluşturmakta. Ekran kartınızın kare çizme gereksinimi azaltıldığı için performans anlamında ciddi bir iyileştirme yapılmış oluyor. Bunun sayesinde, oyunları yüksek kare hızında çalıştıramayan ekran kartı sahipleri daha rahat bir sanal gerçeklik deneyimi yaşayabiliyor.

 

Kare hızınızın düşük olduğunu algıladığı anda devreye giren özellik, yalnız alt seviye ekran kart sahiplerini değil, üst seviye ekran kartı sahiplerine de fayda sağlamakta.

Yorum Yap

Yorum Yap