İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Nintendo
 3. FIFA 19 satış rakamları ile hüsrana uğrattı !

FIFA 19 satış rakamları ile hüsrana uğrattı !

fifa19
2

Geçtiğimiz saatlerde yayımlanan rapora göre, merakla beklenen FIFA 19 satış rakamları gün yüzüne çıkartıldı. Bu yıl ezeli rakibi PES’in elinden Şampiyonlar Ligi lisansını kapan FIFA 19 satış rakamları ile yeniden büyük bir başarı elde etmesi bekleniyordu. Fakat görünen o ki, yeni FIFA fiziksel satış rakamları ile ilk haftadan FIFA 18‘in gerisinde kaldı.

Geçen yıla göre % 25 düşen fiziksel satış rakamları ile FIFA 19 tabiri caizse EA Sports’u hüsrana uğrattı. Açıklanan rakamlara göre fiziksel satışların yüzde 64’ünün PlayStation 4 için olduğunu açıklayan yetkililer yüzde 35’inse Xbox One platformu için yapıldığının altı çizildi. Geriye kalan yüzde 1’lik satış ise oyunun Nintendo Switch versiyonu için gerçekleştiği açıklandı.

Her ne kadar satış rakamlarında geçen yıla kıyasla yüzde 25’lik bir düşüş yaşasa da FIFA 19, İngiltere’de en çok satan yeni Spider Man oyununu tahtından ederek, lider tahtına oturmayı başarıdı. Haftanın en çok satan oyunların listesi ise şöyle;

En çok satan oyunlar

 1. FIFA 19
 2. Spider-Man
 3. Shadow of the Tomb Raider
 4. Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy
 5. Grand Theft Auto 5
 6. Mario Kart 8: Deluxe
 7. The Elder Scrolls Online
 8. NBA 2K18
 9. Valkyria Chronicles 4
 10. Minecraft: Xbox Edition
İlginizi Çekebilir :  PUBG Mobile 0.8.0 Güncelleme Detayları

Yeni FIFA neler sunuyor?

Geçen 10 yılın ardından Şampiyonlar Ligi lisansı sona eren Konami, bu lisansı en büyük rakibine kaptırdı.  UEFA ile ilgili her şey bundan sonra FIFA’dan soruluyor.

Aşağıdan  hazırlanmış bir inceleme videosunu izleyebilirsiniz.

Yorum Yap

  Yorum Yap