1. Ana Sayfa
  2. Mobile
  3. Fortnite Hilecileri Banlanmaktan Daha Büyük Bir Sorunla Karşı Karşıya

Fortnite Hilecileri Banlanmaktan Daha Büyük Bir Sorunla Karşı Karşıya

fortnite
2

Hileciler bu dönemde popülerliği yüzünden Fortnite’ı daha çok tercih ediyor gibi görünüyor ve en yeni truva atı barındıran kötü yazılımlarını kullanıcılara ücretsiz V-Bucks yani oyun içi para vaat ederek yapıyor. Bunun için özel olarak Android uygulamaları ve kimlik bilgilerinizi ele geçirecek web siteleri bulunmakta.

Malwarebyte Labs tarafından hazırlanan bir raporda; Fortnite kullanıcılarını “Sahte hileler, wallhackler ve aimbotlar” gibi avantaj vaatleriyle kandıran, kopyalamaya yönelik android uygulamalarına göz attı. Uygulamaların daha sonra Phishing  adı verilen anketlere yönlendirdiğini oradan da en az bir youtube videosu izletip indirme sayfasında da virüslü EXE dosyalarını indirmeye zorladığı gözlendi. Cihazdaki verileri de Rusya Federasyonundaki bir endeks dosyasına yollandığı izlendi. Bu çalınan verilerin arasında tarayıcıdaki şifreler, steam oturum bilgileri ve kişinin bitcoin hesabı varsa cüzdan bilgilerini rahatlıkla ele geçirebiliyor.

Eğer sizde bir Android cihazınıza Fortnite yüklüyorsanız, bulmak için internetteki daha karanlık köşeleri ziyaret etmek yerine resmi siteye kaydolduğunuzdan emin olun . Ve açıkçası, kendi özel programlarıyla size avantajlar sunduğunu iddia eden uygulamalara, ücretsiz V-Bucks dağıttığı söylenen uygulamalara pek fazla güvenmeyin derim.

Yorum Yap

    Yorum Yap