1. Ana Sayfa
  2. Mobile
  3. Fortnite ‘Support-A-Creator’ Programı, Fortnite içerik oluşturucularına bağış yapmalarına izin veriyor.

Fortnite ‘Support-A-Creator’ Programı, Fortnite içerik oluşturucularına bağış yapmalarına izin veriyor.

fortnite3
1

Epic Games önceki sınırlı zaman çalışmalarından biraz farklı olan yeni bir Fortnite sınırlı zaman etkinliği duyurdu . “Deste-A-Creator” Etkinliği olarak adlandırılır ve oyuncuların favori içerik oluşturucularına (flamalar, video yapımcıları, cosplayer’lar, sanatçılar vb.) Oyun içi öğelerde V-dolar harcadıkları zaman biraz para kazandırır.

Gelecek hafta gelecek olan ve yıl sonuna kadar devam eden Fortnite güncellemesinden başlayarak, Battle Royale Item Mağazasında veya Save the World Loot sekmesinde bir “Destek Oluşturucusu” sekmesi görünecektir. Bundan, oyuncular destek istedikleri İçerik Oluşturucu’nun Epic etiketine girebilir. İçerik oluşturucular, destekçileri tarafından toplamda harcanan her 10.000 V-dolar için 5 (veya bölgesel eşdeğer) kazanacaklardır.


Etkinliğe katılmak isteyen içerik oluşturucular, şu anda bunu yapmak için başvurabilir, ancak elbette birkaç kısıtlama vardır. En az bir “büyük sosyal platformda” en az 1000 takipçiye sahip olmanız ve “Epic” in desteklediği bir formda ödemeleri kabul edebilmeniz gerekir. Son 30 gün içinde Fortnite içeriğini düzenli olarak oluşturup yayınlamış olmanız gerekir. ama sanırım sana postayla para göndereceklerini sanmıyorum.

Ayrıca, doldurmanız gereken bir Ortaklık Anlaşması formu ve takip etmeniz gereken bir Yaratıcı Davranış Kuralları da vardır ve Çin’de, İran’da, Kuzey Kore’de ya da ABD yasalarına izin verilmeyen başka bir ülkede yaşıyorsanız, katılamazsınız.

İlginizi Çekebilir :  Epic Games'ten 1 Milyon Dolar Ödüllü Fortnite Turnuvası

10,000 V-dolar, Microsoft Mağazasında 100 dolar tutar (3500 bonus V-dolar ile, ama bu, matematik ile şu anda uğraşmaktan daha zor hale geliyor), yani içerik oluşturucuların yüzde 5’lik bir kesinti yaptığını gösteriyor. Bu konuda başka kimsenin zengini olmayacak ve Epic katılımcıların “mütevazı sonuçlar beklemesi” gerektiği konusunda uyardı. Öyle olsa bile, yerleşik destekçilerine atmak bir kemiktir: Ark’ın “sponsorlu mod” programı kadar kârlı değil , ama çok daha erişilebilir ve Bethesda’nın Yaratılış Kulübü’nün aksine oyunculara hiçbir mali yük getirmiyor.

Yine de alımları teşvik ediyor. Temel olarak Epic destekli bir bağış sistemi olarak, oyuncular favori video yapımcılarının ya da cosplayer’larının bundan bir şey elde edeceğini bilip bilmedikleri takdirde V-dolar atarlar. Ve Epic de bundan bir şey çıkarır: Destekçileri çekmek isteyen içerik yaratıcıları, daha fazla, daha havalı şeyler yaratma çabalarını artırabilir ve bu da bir bütün olarak Fortnite’ye yarar sağlar.

Epiç , geçmişte teşebbüs ettiği birkaç sınırlı süreli etkinlik gibi, beklenmedik sonuçların olabileceğini de belirtti. Muhtemelen, Yaratıcı uygulamaların işlenmesinde gecikme, yavaş ödemeler veya İçerik Oluşturucuların sayısına bir sınır koyma ihtiyacı dahil. kimler katılabilir. Epiç, “Bu ölçeğin hiçbir programını daha önce hiç çalıştırmadık, bu yüzden yol boyunca zorluklardan ötürü özür dileriz,” diye yazdı.

Programa kaydolmak isteyen Fortnite Creators, epicgames.com’da bunu yapabilir . İlgilenirseniz ve kalifiye olursanız, isminizi hızlı bir şekilde şapkaya atmanız gerekir: Epic, “aşırı talep”, katılımcı sayısını karşılamak için zorlarsa, başvuru sahiplerinin ilk gelen, ilk hizmete bakacaklarını söyledi.

Yorum Yap

    Yorum Yap