1. Ana Sayfa
  2. HABER
  3. Google Beklenen Streaming Projesini Beğeniye Sundu

Google Beklenen Streaming Projesini Beğeniye Sundu

Google-Streaming-Platform

Teknoloji devi Google, Assasin’s Creed Odyssey ile birlikte sizlerle daha önce de aldığımız haberleri aşağıdaki makalede paylaştığımız yeni streaming projesini duyurdu.

Oyun stream etmek donanımınızdan bağımsız bir şekilde sadece güçlü bir internet bağlantısı sayesinde belirli bir platform üzerinden oyunları gerçek zamanlı bir şekilde oynamaya dayanıyor. Son zamanlarda oyun sektörünün öne çıkan söylentilerinden biri olan streaming, bir süre önce Nvidia’nın Geforce Now projesiyle ve  birlikte oyuncuları heyecanlandırmayı başarmıştı. Google’ın da bu işe katılması oyunculuğun geleceği yüksek maliyetli son teknoloji donanımlarda değil, kuvvetli bir internet bağlantısına doğru yönelmeye başladı. Google’ın belitrriğine göre televizyon  ya da film söz konusu olduğunda tüketiciler başlangıçta birkaç saniyelik ön yüklemelerle  rahatlıkla yayınlardan faydalanabiliyor ancak söz konusu oyunlar olduğunda bu gecikmelerin milisaniyelerle ölçülmesi ve herhangi bir grafiksel azaltmaya gidilmemesi gerekiyor.  Aynı zamanda bu kadar grafiksel olarak güzel görünen oyunlar oyun kontrolcüsü ile ekrandaki görüntü arasında neredeyse anlık bir etkileşim gerektiriyor.

Google, bu streaming projesini test etmek için katılımcılar arıyor. Test aşamasına katılmanın şartları ise 17 yaşında veya daha büyük olmak ve ABD’de yaşıyor olmak. Eğer siz de bu şartlara uyuyorsanız Project Stream websitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorum Yap

    Yorum Yap