İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. HABER
  3. GTA 5 100 Milyon Başarısı
Trendlerdeki Yazı

GTA 5 100 Milyon Başarısı

GTA Serisinin son oyunu GTA 5 100 Milyon satış barajını aştı!

GTA 5 100 Milyon Başarısı

Geçmişten bugüne belki kimilerin çocukluğunun kimilerin gençliğinin oyunu olan GTA Serisinin son oyunu GTA 5 100 Milyon satış barajını aştı!

GTA 5’in Satış Rakamları Açıklandı

Rockstar Games‘in 5 yıl kadar önce piyasaya sürdüğü efsane geçtiğimiz mayıs ayında 95 Milyon kopya sattığını açıklayan Take-Two Başkanı ve CEO’su Strauss Zelnick, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada GTA 5’İN 2018 finansal takvimi sona ermeden 100 Milyon satış rakamını yakalayacağını duyurmuştu ve GTA Online için sürekli olarak desteğin devam edeceğini belirtti.

Take-Two Interactive tarafından kamuoyuna sunulan son mali verilere göre, şirketin net gelirlerinde yüzde 11’lik bir artış söz konusu, satışlarda en büyük payın GTA 5 ve NBA 2K19 olduğu ve rakamlarını arttıran şirketin son mali dönemde 492.7 Milyon dolar gelir elde ettiği açıklandı.

Dijital olarak yapılan satışlarda  şirket, geçen yıla kıyasla gelirinde %30‘luk bir artış sağladı Böylelikle şirkten son çeyrekte, 358.4 Milyon dolar gelir elde etmeyi başardı.

100 milyon barajını aşan GTA V, serinin en çok satan oyunlarından olan GTA San Sndreas, GTA 3 ve GTA 4‘ü geride bırakarak gelmiş geçmiş en çok satan GTA oyunu oldu.

Yorum Yap

Yorum Yap