1. Ana Sayfa
  2. Mobile
  3. Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro Fiyatları Hayal Kırıklığına Uğrattı

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro Fiyatları Hayal Kırıklığına Uğrattı

huawei-mate-20-pro-özellikleri-ve-fiyati-belli-oldu-sdn
12

Şimdiye kadarki en iyi Huawei modelleri  olacak olan Mate 20 ve Mate 20 Pro cepleri yakacak gibi görünüyor. 

Sızıntı haberlerde cihazların özelliği yayılmaya başlasa da fiyatlı ilgili pek bilgi sahibi olamamıştık. Ancak Polonya kaynaklı android.com.pl’den gelen yeni bir sızıntı habere göre her iki telefonun muhtemel fiyatları ortaya çıktı. Bu fiyatlar Polonyadaki bir operatörün kampanyalarından geliyor.

 

Açıklanan bu rapora göre; Mate 20’nin 2.999PLN gibi bir fiyatla piyasaya sürüleceği konuşuluyor. Bu tutar da Türk Lirası ile 4.777 TL civarına tekabül ediyor. Tabi bu duruma Türkiye vergileri daha dahil edilmedi. Huawei genellikle telefonlarını belirli pazarlarda farklı şekilde fiyatlandırıyor olsa da bu rakam, beklenebilecek minimum fiyat demekte fayda var.

 

Huawei Mate 20 Pro’ya gelecek olursak 4,299 PLN’den biraz daha pahalıya piyasaya sürülecek. Bu ise yaklaşık 6.850 TL civarında. Asgari ücretin 6.5 katı olan bu rakam Türkiye pazarı için oldukça yüksek görünüyor.

 

Ancak tabi ki bu fiyatların son dakikaya kadar değişebileceğini unutmamak gerekir. Huawei 16 Ekim’deki bir etkinlikte iki telefonu da duyurmaya hazırlanıyor. Bu etkinlikte iyat ve çıkış tarihi bilgileri de dahil olmak üzere telefonlar hakkında tüm bilgileri öğrenmeyi ümit ediyoruz.

Yorum Yap

    Yorum Yap