İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. KaiOS platformunda WhatsApp

KaiOS platformunda WhatsApp

KaiOS-Powered-Device

KaiOS platformuna sürpriz bir hamle ile WhatsApp uygulaması geldi.

İşletim sistemi standart olan telefonları biraz daha akıllı telefonlara yakınlaştırmak için geliştirilen ve Google’ın önemli yatırımlar yaptığı KaiOS platformu önemli bir desteğe daha kavuşuyor.

WhatsApp KaiOS özellik olarak neler sunuyor?

WhatsApp KaiOS sürümü ile uçtan uca şifreleme , mesajlaşma ve sesli görüşme yapılabiliyor. Ön kamera bu tür telefonlarda genelde olmadığı için görüntülü görüşme malesef mevcut değil.

Facebook ve KaiOS iş birliği ile geliştirilen WhatsApp uygulaması 256MB ve 512MB RAM’e sahip KaiOS işletim sistemli cihazlarda KaiStore’dan indirilebilir. Ve bu yılın üçüncü çeyreğinde WhatsApp seçili telefonların içerisinde direkt yüklü olarak gelecek.

İlk etapta WhatsApp KaİOS sürümü Hindistan’da piyasa çıkan JioPhone modelinde test edilmişti.Sonrasında uygulama uyumlu olan diğer KaİOS cihazları için de indirmeye sunuldu. Uygulama şu an Cat B35, Doro 7060, JioPhone, JioPhone 2, MTN Smart, Nokia 8110 ve Orange Sanza cihazlarında kullanılabilir durumda.

KaiOS platformu hali hazırda 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Asya ülkeleri başta olmak üzere ABD’de de ilgi görüyor. Bununla birlikte henüz geliştiricilerin tam anlamıyla desteği var diyemeyiz. Akıllı telefonlara yaklaşabilmesi için önemli uygulamaların platforma uyarlanması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir :  Türkiye'nin En Başarılı Girişimleri; Scotty

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap