İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyuncu Rehberi
  3. Playstation 4’ü çökerten koddan nasıl korunacaksınız?

Playstation 4’ü çökerten koddan nasıl korunacaksınız?

playstation-4-review-console
10

Sony’e ait olan oyun konsolu Playstation 4, inanılmaz bir hata ile karşı karşıya geldi. Yeni bir güncelleme gelene kadar, geçici olarak bu hatadan nasıl korunabileceğinizi veya cihazınızı kurtarmak için gerekli bilgileri anlatacağız.

Hızla yayılmaya devam eden ve Reddit’te ortaya çıkan Playstation hatası, bir çok kullanıcıyı etkiledi. Bu durumla karşı karşıya gelen Playstation kullanıcıları, bu hatanın kendilerini de etkilediğini belirten gönderiler paylaşıyor.  Ortaya çıkan hata, Playstation’un işletim sistemini de etkiliyor.

Karşılaştığınız sorun, mobil cihazlarda telefonunuzu yeniden başlatmanızla çözülebiliyor ancak Playstation üzerinde daha büyük bir hasara yol açıyor. Eğer bu hatayla karşılaşmak istemiyor veya başınıza geldi ve cihazınızı bu durumdan kurtarmak istiyorsanız,  Playstation hatası için geçici süreliğine uygulayabileceğiniz bazı çözümleri sunacağız.

Mesaj alımını kapatın

Konsolunuzdan ayarlar > hesap ayarları > gizlilik ayarları yolunu izleyip, mesajlar sekmesine girdikten sonra mesaj alınabilecek kişiler kısmını hiç kimse yaparak geçici süreliğine cihazınızı koruyabilirsiniz.

Diğer bir yol ise mesaj alımını internet sitesinden kapatmak. Buradan hesabınıza giriş yaptıktan sonra, mesajlar sekmesinden aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Mesajı aldım ve cihazım çöktü, nasıl kurtaracağım?

İlk önce almış olduğunuz mesajı mobil uygulamadan ya da web sitesinden silin. Daha sonra da Playstation 4 veri tabanını baştan oluşturmanız gerekiyor. Bu işlem savelerinize zarar vermeyecektir.

İlginizi Çekebilir :  Android Emülatörü BlueStacks Performans Güncellemesi Aldı.

Veri tabanınını yeniden oluşturabilmek için, cihazınızı güvenli modda başlatmanız gerekiyor. Güvenli moda girebilmek için:
1-) Cihazınızı tamamen kapatın

2-) Güç tuşuna basılı tutarak, 7 saniye sonra ikinci sinyal sesini duyunca elinizi tuştan çekin.

3-) USB kablosu ile Dualshock 4’ü cihaza bağlayın.

Önünüze gelen ekranda, 5. seçenek olarak yer alan rebuild database (Veri tabanını yeniden oluştur) seçeneğine tıklayarak, veri tabanını yeniden oluşturabilirsiniz.

Sony tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak kısa zamanda yeni bir güncelleme geleceği düşünülüyor.

Yorum Yap

    Yorum Yap

    Yorumlar (1)