1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PUBG, 1 Milyon Dolar Ödüllü Avrupa Ligi’ni Duyurdu

PUBG, 1 Milyon Dolar Ödüllü Avrupa Ligi’ni Duyurdu

PUBG
3

Son dönemin en popüler oyunlarından biri olan PUBG, Starladder ile yaptığı işbirliği sonucunda Avrupa’daki ilk profesyonel ligini başlatacağını duyurdu.  Üstelik 1 milyon dolar ödül dağıtılacak.

Ödülü 1 milyon dolar olan Avrupa Ligi’ne Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkeleri ile Rusya da dahil olacak. PUBG Avrupa Ligi (PEL), Ocak 2019’da başlayacak. Ligde 32 takım yer alacak ve sadece takımlardan 16’sı PEL ligine yükselecek. Bu Avrupa Ligi’nde en iyi performansı gösteren takımların uluslararası turnuvalarda boy gösterme şansı olacak.

PUBG Başkan Yardımcısı olan Alex Nam lig hakkında “Bu önemli projede StarLadder ile işbirliği yaptığımız için çok sevinçliyiz. StarLadder kendilerini güvenilir, yenilikçi ve oldukça hevesli bir partner olarak ispatladı. Bu ortaklığın, pek çok heyecan verici şeyin doğmasını sağlamasını bekliyoruz.” dedi.

Bu turnuva sayesinde profesyonel ekiplerin düzenli olarak oynaması, üst düzey rekabeti arttıracak ve oyunu izlemekten ya da oynamaktan keyif alan insanların sayısını arttıracak. Ligde daha çok maç oynandıkça takımlar da daha iyi hale gelecek ve bu da daha göze hitap eden maçlarla sonuçlanacak.

İlginizi Çekebilir :  Fortnite Developer Epic Games Anti-Cheat Şirketini Satın Aldı

2018’in başından beri devamlı oyuncu kaybeden firma , resmi profesyonel ligin başlamasının, PUBG’yi yeniden canlandıracağını düşünüyor.

 

Yorum Yap

    Yorum Yap