1. Ana Sayfa
 2. e-Spor
 3. PUBG Global Championship detayları açıklandı!
Trendlerdeki Yazı

PUBG Global Championship detayları açıklandı!

PUBG’nin 2019 sezonunda Global Şampiyona için minimum 2 milyon dolarlık ödülü olacağını açıkladı.

PUBG Global Championship detayları açıklandı!

Fortnite ve Blackops 4’ün Battle Royale oyunlar içinde hakimiyeti artarken PUBG konumunu unutturmadı ve 2019 için iddiasını büyüterek sürdüreceğini göstermeye başladı. 2019 PUBG sezonu oyunun en prestijli sezonu olacak, bir yandan da ince detayları düşünülmüş etkinlikler yaratılarak rekabetçi alanda çıtayı zirvelere çıkartan bir yıl geçirmeyi hedefliyor.

PUBG bu hedefleri doğrultusunda 2019 yılı boyunca kendi yarışmalarına ev sahipliği yapacak olan dokuz bağımsız bölgeyi seçti. Bu bölgelerden altısı bir “pro lig” yapısına sahip olacak, diğer üçü ise bir dizi turnuva ile “pro-circuit” olarak çalışacak.

 • Kuzey Amerika (National PUBG League; NPL)
 • Avrupa (PUBG Europe League; PEL)
 • Kore (PUBG Korea League; PKL)
 • Japonya (PUBG Japan Series; PJS)
 • Çin (Lig adı daha sonra açıklanacak)
 • Çin Taipei / Hong Kong / Makao (Lig adı daha sonra açıklanacak)
 • Güneydoğu Asya
 • Latin Amerika
 • Okyanusya

Bu 9 bölgenin tamamı yıl boyunca belirlenecek 3 aşamada mücadele edecek. Bu aşamalar küresel olarak birbiri ile uyumlu bir takvim üzerinden belirlenecek. Faz 1 Ocak ve Mart ayları arasında sürecek. Faz 2 Mayıstan Hazirana kadar sürerken son aşama olan Faz 3 ise Ağustos ve Ekim ayları arasında gerçekleşecek.

Sezonun ortasında (Faz 3 öncesinde) küresel bir All-star etkinliği yapılacak ve her bölgenin en iyi takım ve oyuncularını bir araya getirecek. Yapılacak birbirinden eğlenceli gösteri maçları ve etkinlikler ile hem oyuncular hem de seyirciler eğlenceli dakikalar yaşayacak.

İlginizi Çekebilir :  PUBG, 1 Milyon Dolar Ödüllü Avrupa Ligi'ni Duyurdu

Pubg yetkilileri All-star etkinliğinin dışında, fazlarda özel etkinlikler ve mini all-star turnuvaları yapmak için değişik etkinlik firmaları ve organizasyonlar ile görüştüklerini de belirtti.

En önemli değişiklik ve gelişmelerden bir tanesi ise; 2018 yılında profesyonel oyuncu ve takımların çokça şikâyet ettiği değişik turnuva ve organizasyonların değişik kuralları uygulamasıydı. 2019 sezonu ile birlikte bu değişiyor ve bundan sonra bütün turnuvalar aynı kural kitapçığı üzerinden belirlenen kurallara göre oynanacak. Bu sayede her turnuva öncesinde oyuncuların yeni kurallara adapte olması (puanlama sistemi vs) ve oyunlarını buna göre yeniden şekillenmesi engellenecek ve seyircilerin de turnuvaları takip etmesini kolaylaştıracak.

Pubg 2019 sezonu Kasım ayında her bölgeden en iyi takımların “en az 2 milyon dolarlık bir ödül havuzu” için yarışacak olan Küresel Şampiyona ile sona erecek.

9 bölgenin tamamı en iyilerini “Global Championship” turnuvasına gönderme şansını yakalayacak. Bu turnuvanın galibi sezonun şampiyonu olacak ve evine milyon dolarlık bir ödül ile dönecek. Pubg yetkilileri 2 milyon dolar olarak açıklanan ödül havuzuna ekstra bonuslar ve eklentiler yapmak için çeşitli yollar aradıklarını belirttiler.

Yorum Yap

Yorum Yap