1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Rockstar Games Red Dead Redemption 2’deki Silah Özelleştirmesi Hakkında Detaylar Verdi

Rockstar Games Red Dead Redemption 2’deki Silah Özelleştirmesi Hakkında Detaylar Verdi

RedRedemption2
5

Rockstar Games, oyunculara Red Dead Redemption 2 hakkında detay vermemekde inatçı. Bu zamana kadar verilen detaylar ve paylaşılan görseller sabırsızlıkla 26 Ekim 2018 tarihinin gelmesini bekliyor, bugün Rockstar Games, bir kaç detay daha verdi. Resmi internet sitesi üzerinden silah özelleştirmesi ve Dead Eye mekaniği hakkında yeni bilgiler var.

Rockstar Games oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça ufak detaylar vermeye devam ediyor. Bu hafta ise silah seçimi, özelleştirmesi ve Dead Eye sistemi hakkında yeni bilgiler verdi. Öncelikli olarak oyunda 50’den fazla silahın olacağı kesin ve oldukça fazlasıyla özelleştirme seçeneği olacak. Örneğin silahın dışı ahşap, metal veya cilalı cilasız gibi özelleştirme seçenekleri var yanısıra performans olarakta namlu ucu, kabza gibi özelleştirmelerde olacak, daha iyi bir performans için Split Point, High Velocity ve Explosive cephane almanız ve üretmeniz gerekecek.

Her silah farklı özelliklere sahip olacak ve verdiği hasarlarda haliyle farklılıklar gösterecek. Bu yüzden, silahınızı, karşı karşıya olduğunuz duruma bağlı olarak seçmeniz size artı avantaj sağlayacak. Örneğin Rockstar Games, bir eliniz doluyken, tek elle kullanılan silahlar arasında yakın mesafeden en etkili silah olduğu için Sawed-Off Shotgun kullanmanızı öneriyor. Bir veya birden fazla düşmanla karşı karşıya olduğunuz zamanlarda da, Springfield Rifle iyi bir seçim olacaktır. Bu silahın atış oranı düşük olsa da, etkili olduğu için başınız fazla ağrımadan içinde bulunduğunuz durumdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Tabi şöylede bir durum var bir silahı ne kadar kullanırsanız o kadar daha iyi performans verecektir ama bir yandan bir o kadarda eskiyecek, bir yerden verirken bir yerden alacakta diyebiliriz. Bu nedenle de, zaman zaman yağlamanız ve temiz tutmanız gerekecek.

İlginizi Çekebilir :  Fortnite Mobile rekor üstüne rekor kırıyor!

Red Dead Redemption 2 Oyununun Dead Eye Sistemi

Sistem bir önce ki oyuna göre oldukça geliştirildi, bildiğiniz gibi başlagıçta ateş edebileceğiniz yerleri oyun seçerken sonrasında ise tamamıyla seçimi size bırakıyor. Bu sayede de, birden fazla düşmanla karşı karşıya kaldığınızda, düşmanlarınızın zayıf noktalarına nişan alarak daha ölümcül hasarlar verebiliyorsunuz. Rockstar Games bu sistemle ilgili ek bir detay sunmuyor, Red Dead Redemption 2 oyunundaki Dead Eye sistemi, bir önceki oyuna göre çok daha detaylı olarak karşımıza çıkacak. Oyun senaryosu boyunca yapacağınız geliştirmeler ile artık düşmanlarınızın kalbi, kafası ve akciğerleri gibi yaşamsal organlarını görerek, oralara nişan alabilecek ve işlerini kısa sürede bitirmeniz mümkün olacak.

Yorum Yap

    Yorum Yap