1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Samsung Katlanabilir Telefonunda Bixby mi Kullanacak?
Trendlerdeki Yazı

Samsung Katlanabilir Telefonunda Bixby mi Kullanacak?

Samsung Katlanabilir Telefonunda Bixby mi Kullanacak?

Samsung, ev sahipliği yaptığı bir geliştirici konferansında, katlanabilir telefonun Bixby’nin yeni sürümü ile güçlendirileceği bilgisini verdi.

Samsung, ABD’de her yıl gerçekleşen geliştirici konferansının ardından, bugün Seul’de bir başka geliştirici konferansına daha ev sahipliği yaptı. Görüşülen konular daha önceki konularla aynı olsada, konferansta Samsung’un yakında piyasaya sürmeyi planladığı katlanabilir telefonu hakkında birkaç önemli duyuruya yer verildi. Bunlardan en dikkat çekeni ise yeni telefonun, Bixby’nin yeni sürümüyle birlikte gelecek olması.

Görünüşe göre Samsung, Bixby’nin güçlendirilmiş bir sürümü üzerinde çalışıyor. Bugünkü konferansta da Bixby’nin yeni sürümünün, katlanabilir telefonda olacağı doğrulanmış oldu.

Samsung’un başkan yardımcısı Chung Eui-suk, “Tamamlanmak üzere olan yeni Bixby, katlanabilir telefonda olacak. Fakat yani programın Bixby 3.0 adını alıp almayacağına henüz karar verilmedi.” şeklinde röportaj verdi. Bunun dışında Bixby hakkında elimizde net bir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde Samsung’un detayları açıklamasını bekliyoruz.

Katlanabilir akıllı telefon söz konusu olduğunda, yeni, özelliklerin de beklenmesi çok doğal. Telefonun bu kadar merak uyandırmasının sebebi ise, Samsung’un bu ayın başında SDC 2018’de canlı olarak gösterdiği telefon hakkında pek detay vermemesi. Samsung, 4-inçlik ekranın, 7.3-inçlik bir tablete dönüşebildiği bir akıllı telefon olması dışındaki tüm detayları ise henüz paylaşmadı.

Tahminlerimize göre, yeni Bixby’nin neler içerdiğini yakın zamanda göreceğiz. Samsung’un, yapay zeka platformunu 3.parti geliştiricilere açmayı ve 2020 yılına kadar tüm cihazlarına yapay zeka koymayı planladığını biliyoruz. Bu çalışmaların Google Asistant ve ya Siri ile nasıl yarışacağını zaman gösterecek.

Yorum Yap

Yorum Yap