1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Xperia XZ4 Görüntüleri Sızdırıldı!
Trendlerdeki Yazı

Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Xperia XZ4 Görüntüleri Sızdırıldı!

Akıllı telefon pazarında rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Sony, yeni amiral gemisi Xperia XZ4 için çalışmalara başladığı ortaya çıktı. Sony, yeni amiral gemisi ile eski günlerindeki başarısını yakalamayı amaçlıyor.

Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Xperia XZ4 Görüntüleri Sızdırıldı!

Xperia XZ4 özellikleri ile öne plana çıkıyor.

Geçtiğimiz haftalarda açıklanan üçüncü çeyrek rakamlarında teknoloji devinin, son üç aylık dönemde telefon satışlarda ciddi bir düşüş yaşadığı gözler önüne serilmişti.

Sony 2018’in üçüncü çeyreğinde toplamda 2 milyon cihaz satmayı başardı. Son yayınlanan raporlarda ise 1.6 milyon adet düşüş yaşayan Sony, pazardaki yerini oldukça kaybettiğini görmüştük. Tüm bu yaşananları unutturmak adına yeni amiral gemisi için çalışmalara başladı. Bugün yaşanılan gelişme ile birlikte Sony’nin yeni amiral gemisinin özellikleri ve tasarımı hakkında ilk detaylar sızdırıldı.

Rus kaynaklardan alınan bir habere göre Sony Xperia XZ4, QHD kalitesine sahip olan,6.2 inç büyüklüğündeki OLED bir panelin üzerine kurulacak. Ekran kalitesi ile ön plana çıkmayı hedefleyen amiral gemisine ise 7 nm ile üretilecek olan Snapdragon 8150 işlemcisi güç verecek.

7 nm fabrikasyon süreci ile üretilecek olan Snapdragon 8150 işlemcisi ile birlikte eşsiz bir akıllı telefon deneyimini kullanıcılarına yaşatmayı hedefleyen teknoloji devi, yeni akıllı telefonunda 256GB’a kadar artırılabilen dahili depolamaya da yer verecek.

İlginizi Çekebilir :  Android Emülatörü BlueStacks Performans Güncellemesi Aldı.

En son teknolojileri kullanıcılar ile buluşturacak olan Sony’nin yeni amiral gemisi ayrıca, yeni bağlantı hızı olan 5G teknolojisini de destekleyecek.

Sony Xperia XZ4 özellikleri ve tasarımı

Özlenen başarılı günlere geri dönmek için büyük emekler veren Sony‘nin geliştirmekte olduğu Xperia XZ4’ün konsept resimlerinde de görebileceğiniz üzere, çift arka kamera ile bizlere sunuluyor. Bu kameraların teknik özellikleri, arka tarafta 24 ve 16 Megapiksel olmak üzere iki adet kamera sensörü yer alıyor.

Bunun haricinde ise yine önceki modellerde olduğu gibi tek ön kamera ile devam eden Sony, bu kısımda ise 24 Megapiksel değerindeki bir ön kamera sensörüyle bizlere sunuluyor.

Sony kalın çerçevelerden neden vazgeçmiyor?

Andro-news tarafından paylaşılan raporda, Sony‘nin yeni amiral gemisinin DNA’sında köklü değişikliklerin yapılmadığı da özellikle belirtiliyor. Bu da şu anlama geliyor ki, önümüzdeki yıl teknik açıdan geliştirilmiş fakat, tasarım açısından tanıdık gelen bir cihaz ile karşılayacağız.

Sony Xperia XZ4 özellikleri ve tasarımı

Yorum Yap

Yorum Yap