1. Ana Sayfa
 2. Oyuncu Rehberi
 3. Steam Cevher nedir? Steam Cevher nasıl kazanılır?

Steam Cevher nedir? Steam Cevher nasıl kazanılır?

steamcevher
6

Steam Cevher nedir ve nasıl kazanılır? Steam’de para kazanmanın veya seviye atlamanın en yeni yollarından biri olan cevherler (Steam Gem) ve onların kullanım alanlarını sizlere anlatıyoruz. Ayrıca Steam Cevher kasma konusunda tavsiyelerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Steam Cevher nedir ve nasıl kazanılır?

 • Steam üzerinde cevher kazanmanın birkaç farklı yolu bulunmaktadır. Elinizde kullanmadığınız Steam kartlarını, arka planları ve daha birçok şeyi cevhere çevirerek bu çok özel Steam eşyalarını kazanabilirsiniz.
 • Steam Topluluk Pazarı üzerinde açık arttımalara katılabilir ve cevher çuvalı satın alabilirsiniz. Böylece değerli envanter eşyalarınızı kaldırmanız gerekmez. Cevherler market üzerinde 1000’lik çuval halinde satılıyor. Ortalama 3 TL ücreti olan bu paketleri satın alabilirsiniz.

steam cevher nedir

Steam Cevher ne işe yarar?

 • Öncelikli olarak asıl işlevi rozet yapmanızı sağlamaktır. Steam’de oynadığınız her oyundan belli bir miktarda kart kazanma hakkınız vardır. Bu kartların setlerini tamamladığınızda rozetler hazırlayabilir ve onlarla Steam seviyenizi yükseltebilirsiniz. Kart kazanma hakkınız bittiğinde yeni kart satın almak yerine, eksikleri cevher kullanarak tamamlayabilirsiniz.
 • Cevherler yardımıyla Steam Hızlandırma Paketleri oluşturabilirsiniz.
 • ikincil olaraksa cevherlerinizi çuvala doldurabilirsiniz. Her 1000 cevheriniziçin bir adet Cevher Çuvalı oluşturabiliyorsunuz. Ardından bu eşyayı Topluk Pazarı üzerinde satabilirsiniz.

Bütün kart haklarınız bittiğinde, hem temel hem de parlak kartlar içerebilen 3 tane koleksiyon kartından oluşan hızlandırma paketi için uygun hale gelirsiniz. Topluluk üyeleri daha fazla rozet işledikçe hızlandırma paketleri de seçilebilir olan kullanıcılara rastgele dağıtılır. Uygunluğunuzu sürdürebilmek için haftada en az bir kere Steam’e giriş yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir :  Yeni Oyun Total War: THREE KINGDOMS

steam cevher nedir

Uygun hale geldiğinizde, Steam seviyeniz hızlandırma paketi düşürme şansınızı arttırır:

Seviye 10: elde etme şansında +%20 artış
Seviye 20: elde etme şansında +%40 artış
Seviye 30: elde etme şansında +%60 artış
Seviye 40: elde etme şansında +%80 artış
Seviye 50: elde etme şansında +%100 artış

Steam Cevher kasma ve para kazanma

 • Steam’de yer alan her şey gibi bu minik cevherlerin de ticaretiniyapabilirsiniz. Cevher düşürmek ve bunları biriktirmek o kadar da kolay iş değildir. Bu yüzden insanlar yeni rozetler hazırlamak ve seviye atlamak için bu cevherleri kullanmak zorundalar.
 • Eğer yeterince oyununuz varsa, sürekli olarak kartlara ve arka planlara oynayarak hatırı sayılır ölçüde cevher biriktirebilirsiniz.
 • Para kazanmanın en mantıklı ama en riskli yoluysa ticarettir. Özellikle indirim dönemlerinde Steam Pazar fiyatları dibe düşeceği için bol bol gem alabilir ve bu cevherleri ileride yüksek fiyatlarla satabilirsiniz.

Steam Cevher hilesi var mı?

İnternette birçok hile başlığı açılmış olsa da, Steam üzerinde böyle bir hile yapma şansınız yoktur.

Yorum Yap

  Yorum Yap