1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Türkiye’nin En Başarılı Girişimleri; Scotty

Türkiye’nin En Başarılı Girişimleri; Scotty

58817762201497.5a887475b1e97
7

Motorsiklet ile teknolojiyi bir araya getiren uygulama Scotty bu iki hizmeti birleştirerek şehir hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu uygulama Türkiye’nin en başarılı 10 girişimi arasına girdi.

Scotty, “Anka Kuşları-Küllerinden Doğanlar” kategorisinde ödüle layık görüldü. Scotty’ye ödülü, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen bir törenle Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından verildi.

Özellikle büyük şehirlerde yaygınca kullanılan Scotty gerçekten de şehir hayatını rahatlatıyor mu? 

Buna cevabımız tabi ki de evet. Motorsikletle trafiğe takılmadan daha hızlı seyahat sağlayabiliyorsunuz. Böylelikle eğer acil işiniz varsa, buluşmanıza yetişmeye çalışıyorsanız, işinize geç kaldıysanız günlük hayatta Scotty’i kullanmak isteyebilirsiniz.

Ödüle ilişkin açıklamalarda bulunan Scotty’nin kurucusu ve CEO’su Tarkan Anlar:

“Türk bir teknoloji şirketi olarak böyle önemli bir ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu ödül, Scotty için verdiğimiz emeğin de karşılığını bulduğunun en önemli göstergesi. Mayıs 2017’de çok küçük bir sermayeyle bu işe adım atarak şehrin trafik sorununa alternatif bir çözüm bulma hedefiyle yola çıkan Scotty, bugün Yolculuk, Yemek, Paket gibi sunduğu farklı çözümlerle şehir hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Bundan sonraki hedefimiz Scotty’yi Türkiye’nin birçok şehrinde yaygınlaştırarak, sunduğumuz teknolojik çözümlerle herkesi tanıştırmak var. Ardından da bizim gibi yerli ve milli girişimlere destek olarak Türkiye’den doğan teknoloji şirketlerinin dünyaya açılmasına önayak olmak en büyük arzumuz.”

Yorum Yap

    Yorum Yap