1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Whatsapp Gold nedir? Birden Yayılan Mesajın Sırrı Ne?

Whatsapp Gold nedir? Birden Yayılan Mesajın Sırrı Ne?

Download-WhatsApp-Gold-Edition-Mod-Apk-min
6

Özellikle son günlerde Whatsapp’ın  yurt dışı kullanıcılarına mesajlar gelmeye başladı. Mesajın kaynağı henüz bilinmemekle beraber içerisindeki bağlantıda virüs olduğu kesin. Gelen bu mesajda Whatssapp’ın yeni bir sürümünün olduğu belirtiliyor fakat böyle bir sürüm mevcut değil. İşte haberin detaylar;

 

Öncelikle bu durumun tamamen aldatmaca olduğunu belirtelim. Whatsapp Gold’un özel bir uygulama olduğuna ve size farklı farklı ayrıcalıklar, avantajlar sunduğuna inandırılarak indirtilmeye çalışılan bir uygulama. Ancak uygulamanın neler yapacağı belli değil.

 

Kişisel bilgilerinizin çalınması, telefonunuza virüslü uygulamaların yüklenmesi, aşırı mobil veri kullanımı gibi sonuçları olabilir. Görünürde bir değişiklik olmasa bile telefonunuzun arka planında sizin onaylamadığınız işlemler yapılabilir. Dolayısıyla bu aldatmacaya asla inanmayın.

Uygulamanın kullanıcılar tarafından indirilmesini sağlamak amacıyla video arama özelliği, yeni emoji karakterleri, geliştirilmiş güvenlik özellikleri gibi gerçek olmayan iddialar var. Ancak WhatsApp’ın internet sitesinde “WhatsApp Gold” şeklinde özel bir versiyondan bahsedilmiyor.

MESAJI ALIP, İNDİRDİYSENİZ TELEFONUNUZU SIFIRLAYIN

Eğer böyle bir mesaj aldıysanız ve mesajın içerisindeki linkten telefonunuza bir uygulama indirdiyseniz, en kısa sürede telefonunuzu sıfırlamanızı öneriyoruz. Henüz hangi ülkelerin bu virüsten etkilendiği ve kaç kişiye bulaştığına dair bir bilgi yok.

Yorum Yap

Yorum Yap