1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yeni iPhone XS Max, DxOMark testinde Huawei P20 Pro’yu geçemedi

Yeni iPhone XS Max, DxOMark testinde Huawei P20 Pro’yu geçemedi

iphone-xs-max-1
9

Akıllı telefonların kamera performanslarını karşılaştıran bağımsız kuruluş DxOMark, Apple’ın geçtiğimiz ay duyurduğu üst düzey akıllı telefonu iPhone XS Max’in kamera performansını test etti.

DxOMark tarafından yapılan belirli koşullarda yapılan testlere göre kamera performansıyla 105 puan alan yeni iPhone XS Max, en iyi kameraya sahip akıllı telefonlar listesine ikinci sıradan giriş yaptı. Listenin birincisi Huawei P20 Pro’nun 4 puan gerisinde kalan iPhone XS Max, en yakın rakipleri HTC U12+ ve Samsung Galaxy Note9’un ise 2 puan önüne geçti.

iPhone XS Max gündüz çekimlerinde önemli bir başarı yakalıyor

DxOMark tarafından yayınlanan genel incelemeye göre iPhone XS Max, tüm fotoğraf testlerinde her ne kadar Huawei P20 Pro’nun gerisinde olsa da gündüz çekimlerinde Huawei P20 Pro ve diğer rakiplerini geride bırakacak fotoğraflar elde edebiliyor. Ancak yeni iPhone, gece çekimlerinde hem Huawei P20 Pro’nun hem de Galaxy Note9’un gerisinde kalarak benzer görüntü seçeneklerinde daha fazla görüntü bozukluğuna sahip fotoğraflar çekiyor.

iPhone XS Max, geçtiğimiz yılki üst seviye iPhone modeli iPhone X’e göre ise 8 puan daha yüksek bir fotoğraf kalitesi sunuyor. Geçtiğimiz yılki iPhone X, en iyi fotoğraf çeken akıllı telefonlar sıralamasında 8. sırada konumlanıyor.

İlginizi Çekebilir :  WIRELESS VR KAÇIŞ ODASI OYUNU HUXLEY AKASYA’DA

Elbette tüm bu verilerin DxOMark isimli bağımsız bir test kuruluşuna ait olduğunu, ancak DxOMark’ın akıllı telefon üreticilerine fotoğraf kalitesini iyileştirmek için ticari danışmanlık hizmeti verdiğini de hatırlatalım.

Yorum Yap

    Yorum Yap